Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie balaski PCV są nieodłącznym składnikiem wszelkiej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Aby można się było dostać na teren prywatnej posesji niezbędna jest bramka wejściowa oraz brama wjazdowa.
Na pewno bramy a także furtki ogrodzeniowe powinny być solennie skonstruowane bo narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć plotki plastikowe na plot i furtę ogrodzeniowa. Wobec tego jakie winny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle duża ażeby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Na ogół przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są zamontowane ponad murkiem furta winna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe by plotki z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek było jednakowej wysokości.

Przy doborze plot plastykowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna względnie rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy uwzględnić fakt iż ogrodzenie Winylowe przy bramie powinno być tak długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, niemniej jednak przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama i furtka ma być zrobiona. Te 2 ogrodzenia nie powinny odbiegać ani zarysem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby balustrady z Winylu na ogrodzenie i bramkę sztachetowa prezentowało się jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno zastosować do zapełnienia bramy czy tez furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar